Zaktualizowano Rust do wersji 1.48.0

Rust to wieloparadygmatyczny język programowania zaprojektowany z myślą o wydajności i bezpieczeństwie, szczególnie bezpiecznej współbieżności. Rust jest składniowo podobny do C ++, ale może zagwarantować bezpieczeństwo pamięci, używając narzędzia sprawdzania wypożyczeń do sprawdzania poprawności odwołań

Calibre zaktualizowany do wersji 5.5.0

  Calibre to przede wszystkim program do katalogowania ebooków. Zarządza Twoją kolekcją ebooków za Ciebie. Został zaprojektowany wokół koncepcji książki logicznej, czyli pojedynczego wpisu w bazie danych, który może odpowiadać ebookom w kilku formatach. Obsługuje również konwersję do i z kilkunastu różnych formatów ebooków.

Aktualizacja przeglądarek internetowych

  Przeglądarka Chrome została zaktualizowana do wersji 86.0.4240.183. Przeglądarka internetowa firmy Google Google Chrome to przeglądarka, która łączy minimalistyczny wygląd z zaawansowaną technologią, dzięki której internet jest szybszy, bezpieczniejszy i łatwiejszy.

 

  Przeglądarka Vivaldi zaktualizowana do wersji 3.4.2066.94. Vivaldi to nowa przeglądarka internetowa oparta na Chromium, stworzona przez założyciela Opery. Jest skierowany głównie do zaawansowanych użytkowników, ale może z niego korzystać każdy.

 

  Przeglądarka Flashpeak Slimjet zaktualizowana do wersji 28.0.2.0. Slimjet jest oparty na projekcie open-source Chromium, na którym również opiera się Google Chrome. Cieszy się taką samą szybkością i niezawodnością, jaką zapewnia podstawowy silnik blink, co Google Chrome. Jednak wiele dodatkowych funkcji i opcji zostało dodanych do Slimjet, aby uczynić go bardziej wydajnym, inteligentnym i konfigurowalnym niż Chrome. Oprócz tego Slimjet NIE wysyła żadnych statystyk użytkowania z powrotem do serwera Google, w przeciwieństwie do Google Chrome, co jest coraz większym problemem dla wielu użytkowników Chrome ze względu na wszechobecną obecność i zasięg imperium reklamowego.

  Przeglądarka Microsoft Edge została zaktualizowana do 88.0.680.1 Przeglądarka Microsoft Edge to kolejna przeglądarka oparta na Chrome, tym razem od firmy Microsoft, także dla systemu Linux.

Przeglądarka Basilisk 2020.09.11

  Przeglądarka Basilisk zaktualizowana do 2020.09.11. Basilisk to bezpłatna przeglądarka internetowa oparta na XUL o otwartym kodzie źródłowym, wyposażona w dobrze znany interfejs i obsługę w stylu Firefoxa. Opiera się na układzie i silniku renderującym Goanna (fork Gecko) i opiera się na Unified XUL Platform (UXP), która z kolei jest forkiem bazy kodu Mozilli bez Servo i Rusta.

Shotcut 20.09.13

  Shotcut w wersji 20.09.13 jest już dostępny w PCLinuxOS. Shotcut to bezpłatna i wieloplatformowa aplikacja do edycji wideo wydana na licencji typu open source. Shotcut obsługuje wiele formatów wideo, audio i obrazów za pośrednictwem FFmpeg oraz ekranu, kamery internetowej i przechwytywania dźwięku. Wykorzystuje oś czasu do nieliniowej edycji wideo wielu ścieżek, które mogą składać się z różnych formatów plików. Shotcut korzysta z przyśpieszenia OpenGL. Dostępnych jest wiele filtrów wideo i audio.

File Roller 3.38.0

  File Roller zaktualizowany do wersji 3.38.0. File Roller to menedżer archiwum dla pulpitów linuksowych. Za jego pomocą możesz: tworzyć i modyfikować archiwa, przeglądać zawartość archiwum, przeglądać plik zawarty w archiwum lub wypakować pliki z archiwum.