Mozilla Firefox 46.0

firefox-logo Przeglądarka Mozilla Firefox w wersji 46.0 przynosi długo oczekiwaną integrację z bibliotekami GTK3, oraz nową wersję kompilatora Java Script o nazwie JIT (Just In Time), dzięki któremu kod js może być klasyfikowany jako wykonywalny albo zapisywalny, co ma utrudnić hakerom korzystanie z podatności. Ponadto poprawiono jakość rysowania grafik SVG, oraz działanie WebRTC.

Mozilla Thunderbird 45.0

thunderbird Mozilla Thunderbird została zaktualizowana do 45.0 i wysłana do repozytoriów oprogramowania dla PCLinuxOS. Pakiet ten będzie częścią normalnych aktualizacji przez Synaptic Package Manager, jeśli masz zainstalowanego klienta poczty Thunderbird.

PaleMoon zaktualizowany do 26.2.1

palemoon-logo Pale Moon to otwarta przeglądarka internetowa  będąca forkiem Firefoksa, dostępna dla systemów Linux, Windows i Android (oraz w wersji rozwojowej dla OS X), PaleMoon jest rozwijany i dystrybuowany przez holenderskiego dewelopera MC Straver. Ta aktualizacja pojawi w Twoich aktualizacjach Synaptic Package Manager, jeśli masz zainstalowaną przeglądarkę PaleMoon.

Przeglądarka Slimjet 9.0.4.0

slimjet Slimjet jest alternatywą przeglądarką internetową zbudowana na tym samym silniku co Google Chrome, ale z dodatkiem wielu funkcjonalności i możliwości dostosowywania. Dzięki tej aplikacji, można cieszyć się szybkością Google Chrome jednocześnie nie rezygnując z własnych przyzwyczajeń.

 

Qupzilla 2.0.0

qupzilla-logo QupZilla 2.0.0 jest już dostępna. Nowa wersja została bardzo przebudowana. Największą zmianą jest zmiana silnika renderującego ze starego i nieużywanego już QtWebKit do nowego QtWebEngine.

Google Chrome 50.0.2661.75

chrome-logo  Chrome 50 (numer wersji 50.0.2661.75), po paru godzinach jako beta, został uznany za wystarczająco stabilny, by wydać go jako stabilną wersję. Pakiet ten będzie częścią normalnych aktualizacji przez Synaptic Package Manager, oczywiście jeśli masz zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome.

Strona główna …

burzaStrona główna http://www.pclinuxos.com i forum są już dostępne.

Co się stało?

Strona ostatnimi czasy nie ma szczęscia, jeśli dobrze pamiętam było już wcześniej kilka awarii. W zeszłym roku były ataki DDoS, potem drzewo przerwało linie zasilające, a następnie strona nie wytrzymała ilości odwiedzająchych „google pająków”. Tym razem dnia 13.04.2016 dostępu pozbawił nas transformator, który uległ uszkodzeniu w czasie burzy z piorunami.

Informację o przyczynie nieobecności oraz inne niusy można znaleść na twiterze  https://twitter.com/iluvpclinuxos