MyLiveGTK

mylivegtkWraz z aktualizacją narzędzia tekstowego / konsolowego MyLiveCD do tworzenia własnego obrazu  PCLinuxOS.iso  pojawiła się również nakładka graficzna MyLiveGTK. Oba pakiety oczywiście są dostępne do pobrania w Synaptic.

Po instalacji program będzie dostępny w Menu –> Archiving , lub w podobnej zakładce. Przyjemnego testowania 🙂

Kernel 4.1.13 LTS już dostępny

kernel Kernel 4.1.13 jest już dostępny w repozytorium oprogramowania PCLinuxOS. Jądro to zawiera liczne aktualizacje i poprawki błędów. Wszyscy użytkownicy PCLinuxOS są zachęcani do aktualizacji do najnowszej stabilnej jądra LTS (wsparcia długoterminowego). Jądro to jest dostępne zarówno dla platform 32 jak i 64-bitowych.

PulseAudio zaktualizowane do 7.1

pulseaudio W PulseAudio 7.1 naprawiono kilka drobnych błędów. Pakiet ten będzie częścią normalnych aktualizacji przez Menedżer pakietów Synaptic, oczywiście jeśli masz zainstalowany PulseAudio. PulseAudio to system dźwięku dla Linuksa, co oznacza, że ​​jest to proxy dla aplikacji dźwiękowych. To pozwala na wykonywanie zaawansowanych operacji na danych dźwiękowych, jakie mają miejsce między aplikacjami a sprzętem.

Kernel 4.1.12 LTS

kernel Kernel 4.1.12 jest już dostępny dla PCLinuxOS. Jądro to zawiera liczne aktualizacje i poprawki błędów. Wszyscy użytkownicy PCLinuxOS są zachęcani do aktualizacji do najnowszej stabilnej jądra LTS.