Pale Moon 26.0

palemoon-logoPale Moon to przeglądarka internetowa Open Source na bazie Firefoksa, dostępna dla systemu Linux, skoncentrowana na wydajności i łatwości użytkowania, przy jednoczesnym zachowaniu kompatybilności z tysiącami rozszerzeń Firefoksa. To wydanie zawiera zwiększenie wydajności i poprawki bezpieczeństwa.

Slimjet 7.0.4.0

slimjetSlimjet jest przeglądarką stworzoną na bazie otwartego projektu Chromium, na którym oparty jest również Google Chrome. Cechuje go taka sama szybkość i niezawodność dzięki silnikowi blink, używanym również w Google Chrome. W Slimjet dodano jednak wiele dodatkowych funkcji i opcji aby uczynić go bardziej wydajnym, inteligentnym i konfigurowalnym niż Chrome. Oprócz tego, Slimjet nie wysyła żadnych statystyk użytkownika do serwerów Google w przeciwieństwie do Google Chrome, co jest coraz większym problemem dla wielu użytkowników Chrome.

NetSurf 3.3

netsurf

 Najnowsza wersja przeglądarki internetowej Netsurf, czyli 3.3 jest już dostępna w repozytorium oprogramowania PCLinuxOS. NetSurf to bardzo lekka przeglądarka internetowa open source, która wykorzystuje własny silnik renderujący. NetSurf obsługuje zarówno systemy głównego nurtu (np Mac OS X i Unix-like) jak i mniej popularne (np AmigaOS, Haiku, Atari TOS i RISC OS). NetSurf zapewnia typowe cechy przeglądarki internetowej, w tym przeglądanie w kartach, zakładki i widok miniatur.

Wieloplatformowy rdzeń NetSurf jest napisany w ANSI C, i obsługuje większość HTML4, CSS 2.1 i częściowo HTML5. Z plików graficznych obsługuje GIF, JPEG, PNG i BMP, oraz formaty rodem z RISC OS, w tym Sprite, Draw i ArtWorks.

Trinity Desktop w PCLOSie

trinityTrinity jest forkiem KDE 3.5 i jest świetną alternatywą dla tych, którym nie podobają się następne wersje KDE. W PCLinuxOS dostępnych jest wiele środowisk graficznych, także TDE. Autorem wydania PCLOSa z Trinity DE jest BBA-present_arms. Zrzuty ekranu mozna obejrzeć tutaj a odpowiednie dla architektury swojego komputera iso można pobrać pobrać stąd.

The PCLinuxOS Magazine 1/2016

Jan2016Cover-452 Załoga PCLinuxOS Magazine ma przyjemność poinformować o opublikowaniu styczniowego wydania.

 PCLinuxOS Magazine jest wydawany przez wolontariuszy ze społeczności PCLinuxOS.  Czasopismo jest prowadzone przez Paula Arnote, (redaktor naczelny) i Meemaw (zastępca redaktora naczelnego).

W styczniowym numerze:
* tworzenie kopii zapasowych w PCLinuxOS
* Nowy wygląd Twojego odtwarzacza multimediów: Skin It!
* Ms_meme na Nowy Rok
* GIMP Tutorial: konwertowanie zdjęcia do szkicu
* Get: Pobierz całą witrynę  wgetem
* Strefa gracza: Conflicks Revolutionary Space Battles
* Southwest Twice Baked Potatoes
* I wiele więcej w środku!

W tym miesiącu okładka została zaprojektowana przez Meemaw

Pobierz PDF (12.5 MB)

Pobierz EPUB (7.7 MB)

Pobierz MOBI (8.6 MB)

Przeczytaj jako HTML