Przeglądarka Cliqz 1.32.1 została dodana do repozytorium oprogramowania PCLinuxOS. Przeglądarka Cliqz powstała w Niemczech i jest forkiem przeglądarki Firefox, ze zmianami zorientowanymi na prywatność, wśród których znajduje się mechanizm anty-śledzący crowdsourcing oraz wbudowana w przeglądarkę wyszukiwarka, wykorzystująca własny indeks stron internetowych.
Monthly Archives: styczeń 2020
Mozilla Thunderbird zaktualizowany do 68.4.2
Mozilla Thunderbird to darmowy i wieloplatformowy klient poczty e-mail, klient wiadomości, RSS i klient czatu opracowany przez Mozilla Foundation. Strategia projektu została wzorowana na strategii przeglądarki Mozilla Firefox.
Firefox zaktualizowany do wersji 72.0.2
Mozilla Firefox lub po prostu Firefox to darmowa przeglądarka internetowa typu open source opracowana przez Mozilla Foundation i jej spółkę zależną Mozilla Corporation. Firefox używa silnika Gecko do renderowania stron internetowych, które implementują obecne i przewidywane standardy sieciowe.
PCLinuxOS 2020.01 zaktualizowane wydanie nośnika instalacyjnego
Projekt PCLinuxOS ogłosił wydanie zaktualizowanego nośnika instalacyjnego dla PCLinuxOS. Nowe media noszą numer wersji 2020.01 i zawierają w pełni zaktualizowany system na 13 stycznia 2020 roku. Nie jest wymagane przeprowadzanie czystej instalacji co miesiąc, ponieważ PCLinuxOS jest dystrybucją ciągłą. Te ISO są dostarczane dla nowych uzytkowników. Uwaga: jeśli planujesz uruchomić i / lub zainstalować PCLinuxOS 2020.01 w Virtualbox, użyj Virtualbox 6.1.0 lub nowszego, ponieważ obsługuje on jądra 5.4.x.
Link do pobrania:
http://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/pclinuxos/pclinuxos/live-cd/64bit/
Linki do torrentów:
Najważniejsze zmiany: Jądro zostało zaktualizowane do wersji 5.4.11. KDE zostało zaktualizowane: Frameworks 5.66, Plasma Desktop 5.17.5 i Aplikacje 19.12.1. Pulpit XFCE zaktualizowany do 4.14.2. XFCE ma teraz tryb Undercover Mode dostępny z repozytorium oprogramowania, który pozwala zmienić pulpit by wyglądał jak Windows. Pulpit MATE otrzymał wiele aktualizacji pakietów. Mysz i klawiatury BT powinny się sparować i działać lepiej w tej wersji. Problemy z czcionkami, jakie występowały na niektórych komputerach z procesorami Intela zostały w większości rozwiązane. Wiele reguł udev rozproszonych w różnych miejscach, teraz zostało skonsolidowanych w odpowiednich folderach.
ISO KDE są teraz dostępne w 3 rozmiarach. Mininalistyczna Darkstar (1 gb) zawiera podstawowy pulpit Plazmy, aby umożliwić zaawansowanym użytkownikom wypełnienie go preferowanymi aplikacjami pulpitu z repozytorium oprogramowania. KDE basic (2 gb) zapewnia pulpitowi Plazmy zestaw najpopularniejszych aplikacji do Internetu, multimediów i grafiki. KDE Magnum (3,6 gb) zawiera duży asortyment aplikacji z nieco więcej wszystkiego, ponieważ szczerze na to zasługujesz. Świetny sposób na zaprezentowanie tego, co jest dostępne w systemie Linux dla osób, które są ciekawe tego systemu operacyjnego.
Należy zauważyć, że użytkownicy PCLinuxOS mają do dyspozycji następujące usługi: przechowywanie w chmurze, e-mail, hosting obrazów graficznych i komunikator czatu. Członkowie forum mogą zarejestrować się na:
https://pclosusers.com/services-signup.php
To tyle na ten miesiąc! Miłej zabawy i dziękujemy za korzystanie z PCLinuxOS.