Przeglądarka Cliqz 1.32.1 w repozytorium oprogramowania.

  Przeglądarka Cliqz 1.32.1 została dodana do repozytorium oprogramowania PCLinuxOS. Przeglądarka Cliqz powstała w Niemczech i jest forkiem przeglądarki Firefox, ze zmianami zorientowanymi na prywatność, wśród których znajduje się mechanizm anty-śledzący crowdsourcing oraz wbudowana w przeglądarkę wyszukiwarka, wykorzystująca własny indeks stron internetowych.

Firefox zaktualizowany do wersji 72.0.2

  Mozilla Firefox lub po prostu Firefox to darmowa przeglądarka internetowa typu open source opracowana przez Mozilla Foundation i jej spółkę zależną Mozilla Corporation. Firefox używa silnika Gecko do renderowania stron internetowych, które implementują obecne i przewidywane standardy sieciowe.

PCLinuxOS 2020.01 zaktualizowane wydanie nośnika instalacyjnego

  Projekt PCLinuxOS ogłosił wydanie zaktualizowanego nośnika instalacyjnego dla PCLinuxOS. Nowe media noszą numer wersji 2020.01 i zawierają w pełni zaktualizowany system na 13 stycznia 2020 roku. Nie jest wymagane przeprowadzanie czystej instalacji co miesiąc, ponieważ PCLinuxOS jest dystrybucją ciągłą. Te ISO są dostarczane dla nowych uzytkowników. Uwaga: jeśli planujesz uruchomić i / lub zainstalować PCLinuxOS 2020.01 w Virtualbox, użyj Virtualbox 6.1.0 lub nowszego, ponieważ obsługuje on jądra 5.4.x.

Link do pobrania:

http://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/pclinuxos/pclinuxos/live-cd/64bit/

Linki do torrentów:

https://bit.ly/2TlHOSI

Najważniejsze zmiany: Jądro zostało zaktualizowane do wersji 5.4.11. KDE zostało zaktualizowane: Frameworks 5.66, Plasma Desktop 5.17.5 i Aplikacje 19.12.1. Pulpit XFCE zaktualizowany do 4.14.2. XFCE ma teraz tryb Undercover Mode dostępny z repozytorium oprogramowania, który pozwala zmienić pulpit by wyglądał jak Windows. Pulpit MATE otrzymał wiele aktualizacji pakietów. Mysz i klawiatury BT powinny się sparować i działać lepiej w tej wersji. Problemy z czcionkami, jakie występowały na niektórych komputerach z procesorami Intela zostały w większości rozwiązane. Wiele reguł udev rozproszonych w różnych miejscach, teraz zostało skonsolidowanych w odpowiednich folderach.

ISO KDE są teraz dostępne w 3 rozmiarach. Mininalistyczna Darkstar (1 gb) zawiera podstawowy pulpit Plazmy, aby umożliwić zaawansowanym użytkownikom wypełnienie go preferowanymi aplikacjami pulpitu z repozytorium oprogramowania. KDE basic (2 gb) zapewnia pulpitowi Plazmy zestaw najpopularniejszych aplikacji do Internetu, multimediów i grafiki. KDE Magnum (3,6 gb) zawiera duży asortyment aplikacji z nieco więcej wszystkiego, ponieważ szczerze na to zasługujesz. Świetny sposób na zaprezentowanie tego, co jest dostępne w systemie Linux dla osób, które są ciekawe tego systemu operacyjnego.

Należy zauważyć, że użytkownicy PCLinuxOS mają do dyspozycji następujące usługi: przechowywanie w chmurze, e-mail, hosting obrazów graficznych i komunikator czatu. Członkowie forum mogą zarejestrować się na:

https://pclosusers.com/services-signup.php

To tyle na ten miesiąc! Miłej zabawy i dziękujemy za korzystanie z PCLinuxOS.