Przeglądarka Basilisk 2020.09.11

  Przeglądarka Basilisk zaktualizowana do 2020.09.11. Basilisk to bezpłatna przeglądarka internetowa oparta na XUL o otwartym kodzie źródłowym, wyposażona w dobrze znany interfejs i obsługę w stylu Firefoxa. Opiera się na układzie i silniku renderującym Goanna (fork Gecko) i opiera się na Unified XUL Platform (UXP), która z kolei jest forkiem bazy kodu Mozilli bez Servo i Rusta.

Shotcut 20.09.13

  Shotcut w wersji 20.09.13 jest już dostępny w PCLinuxOS. Shotcut to bezpłatna i wieloplatformowa aplikacja do edycji wideo wydana na licencji typu open source. Shotcut obsługuje wiele formatów wideo, audio i obrazów za pośrednictwem FFmpeg oraz ekranu, kamery internetowej i przechwytywania dźwięku. Wykorzystuje oś czasu do nieliniowej edycji wideo wielu ścieżek, które mogą składać się z różnych formatów plików. Shotcut korzysta z przyśpieszenia OpenGL. Dostępnych jest wiele filtrów wideo i audio.

File Roller 3.38.0

  File Roller zaktualizowany do wersji 3.38.0. File Roller to menedżer archiwum dla pulpitów linuksowych. Za jego pomocą możesz: tworzyć i modyfikować archiwa, przeglądać zawartość archiwum, przeglądać plik zawarty w archiwum lub wypakować pliki z archiwum.

Gedit 3.38.0

  Gedit został zaktualizowany do wersji 3.38.0. gEdit to mały, ale potężny edytor tekstu. Zawiera takie funkcje, jak tryb podzielonego ekranu, interfejs API wtyczek, który umożliwia rozszerzenie gEdita o obsługę wielu funkcji, pozostając jednocześnie małym w swej istocie, edycję wielu dokumentów za pomocą notatnika z zakładkami i wiele innych funkcji.