Podziękowania

czekoladkiStrona pclinuxos.com.pl ruszyła dzięki paru osobom, które poświęciły swój czas, i nie tylko. Kolejność nieprzypadkowa 🙂

AndrzejL – nasz emerytowany „dobry duch” za pomysł, świetną robotę przy konfiguracji serwera, mnóstwo włożonego czasu i serca. Olgierd – nginx, opanowanie vhostów. Wilczek – walka z Apaczami.

Żeby sprawiedliwości stało się zadość, server jest 

Mozilla Firefox 36.0 w repozytoriach PCLinuxOS

firefox-logoZ przyjemnością informujemy, że ostateczna wersja przeglądarki internetowej Mozilla Firefox 36.0 jest już w repozytoriach PCLinuxOS dla platform 32- i 64-bit. 

Jedną z istotniejszych zmian wprowadzonych wraz z tą wersją jest rozszerzenie modułu synchronizacji o obsługę stron przypiętych do ekranu startowego. Nowa wersja wprowadza pełną obsługę HTTP/2, co może przyczynić się do szybszego wczytywania stron wykorzystujących najnowsze rozwiązania.

Krótko o PCLOS

pclinuxosPCLinuxOS to dystrybucja LiveCD, ale można ją także     zainstalować na twardym dysku.

Korzenie dystrybucji wywodzą się z niezależnego zestawu pakietów RPM rozwijanych przez Billa Reynoldsa (znanego też jako Texstar) dla Mandrakelinux w latach 2000-2003. W 2003 r. opierając się na Mandrakelinux 9.2 i projekcie Linux LiveCD zaczął tworzyć własną dystrybucję.

Więcej o historii dystrybucji PCLinuxOS w tym wątku na forum.

Polska strona jest w większości jedynie tłumaczeniem oficjalnej strony anglojęzycznej, a pomoc można uzyskać w polskiej sekcji na forum PCLOS.