Aktualizacja przeglądarek internetowych

  Przeglądarka Mozilla Firefox została zaktualizowana do wersji 84.0.1 i jest drobną poprawką. Ta aktualizacja pojawi się w Menedżerze pakietów Synaptic, jeśli używasz przeglądarki Firefox.

 

 

  Nowa przeglądarka Brave oparta na Chrome automatycznie blokuje reklamy i elementy śledzące, dzięki czemu jest szybsza i bezpieczniejsza niż Twoja obecna przeglądarka. Brave Browser zaktualizowany do wersji 1.18.75.

 

 

  Min Browser zaktualizowany do wersji 1.17.3. Min to inteligentniejsza i szybsza przeglądarka internetowa. Obejmuje takie funkcje, jak: Informacje z DuckDuckGo w pasku wyszukiwania. Wbudowane blokowanie reklam i elementów śledzących Wyszukiwanie rozmyte Wyszukiwanie pełnotekstowe zakładek Lista do przeczytania Udoskonalenia kart (karty otwierają się po prawej stronie i znikają, gdy są nieaktywne).

  Przeglądarka MS Edge została zaktualizowana do wersji 89.0.731.0. Microsoft Edge to przeglądarka, która łączy minimalny wygląd z zaawansowana technologia, dzięki której internet jest szybszy, bezpieczniejszy i łatwiejszy.

Zaktualizowano Rust do wersji 1.48.0

Rust to wieloparadygmatyczny język programowania zaprojektowany z myślą o wydajności i bezpieczeństwie, szczególnie bezpiecznej współbieżności. Rust jest składniowo podobny do C ++, ale może zagwarantować bezpieczeństwo pamięci, używając narzędzia sprawdzania wypożyczeń do sprawdzania poprawności odwołań

Calibre zaktualizowany do wersji 5.5.0

  Calibre to przede wszystkim program do katalogowania ebooków. Zarządza Twoją kolekcją ebooków za Ciebie. Został zaprojektowany wokół koncepcji książki logicznej, czyli pojedynczego wpisu w bazie danych, który może odpowiadać ebookom w kilku formatach. Obsługuje również konwersję do i z kilkunastu różnych formatów ebooków.

Aktualizacja przeglądarek internetowych

  Przeglądarka Chrome została zaktualizowana do wersji 86.0.4240.183. Przeglądarka internetowa firmy Google Google Chrome to przeglądarka, która łączy minimalistyczny wygląd z zaawansowaną technologią, dzięki której internet jest szybszy, bezpieczniejszy i łatwiejszy.

 

  Przeglądarka Vivaldi zaktualizowana do wersji 3.4.2066.94. Vivaldi to nowa przeglądarka internetowa oparta na Chromium, stworzona przez założyciela Opery. Jest skierowany głównie do zaawansowanych użytkowników, ale może z niego korzystać każdy.

 

  Przeglądarka Flashpeak Slimjet zaktualizowana do wersji 28.0.2.0. Slimjet jest oparty na projekcie open-source Chromium, na którym również opiera się Google Chrome. Cieszy się taką samą szybkością i niezawodnością, jaką zapewnia podstawowy silnik blink, co Google Chrome. Jednak wiele dodatkowych funkcji i opcji zostało dodanych do Slimjet, aby uczynić go bardziej wydajnym, inteligentnym i konfigurowalnym niż Chrome. Oprócz tego Slimjet NIE wysyła żadnych statystyk użytkowania z powrotem do serwera Google, w przeciwieństwie do Google Chrome, co jest coraz większym problemem dla wielu użytkowników Chrome ze względu na wszechobecną obecność i zasięg imperium reklamowego.

  Przeglądarka Microsoft Edge została zaktualizowana do 88.0.680.1 Przeglądarka Microsoft Edge to kolejna przeglądarka oparta na Chrome, tym razem od firmy Microsoft, także dla systemu Linux.

Przeglądarka Basilisk 2020.09.11

  Przeglądarka Basilisk zaktualizowana do 2020.09.11. Basilisk to bezpłatna przeglądarka internetowa oparta na XUL o otwartym kodzie źródłowym, wyposażona w dobrze znany interfejs i obsługę w stylu Firefoxa. Opiera się na układzie i silniku renderującym Goanna (fork Gecko) i opiera się na Unified XUL Platform (UXP), która z kolei jest forkiem bazy kodu Mozilli bez Servo i Rusta.