PCLinuxOS 2019.09 iso

  Zespół PCLinuxOS ogłosił wydanie zaktualizowanego nośnika instalacyjnego dla PCLinuxOS. Nowe obrazy iso mają numer wersji 2019.09 i zawierają w pełni zaktualizowany system na 15 września 2019 r.

Link do pobrania: http://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/pclinuxos/pclinuxos/live-cd/64bit/


Wersje KDE zarówno pełne, jak i minimalistyczna Darkstar zawierają jądro 5.2.15 oraz w pełni zaktualizowany pulpit KDE Plasma. Plasma desktop 5.16.5, Plasma Applications 19.08.1 oraz Plasma Frameworks 5.62.

Mate Desktop został odświeżony za pomocą jądra 5.2.15, a aplikacje i biblioteki zostały zaktualizowane do najnowszych stabilnych wersji.

Xfce Desktop został poprawiony i teraz domyślnie korzysta z menu Whisker. Dodano dźwięk logowania i aplikacje zostały zaktualizowane wraz z drobnymi poprawkami błędów.

Ponadto wszystkie ISO zawierają teraz sterownik Nvidia 430.50 który będzie używany zamiast sterownika nouveau, jeśli twoja karta wideo go obsługuje. Zaktualizowano skrypty wykrywające sprzęt, aby zapewnić lepszą obsługę kart wideo, które mogą korzystać ze sterownika Nvidia 430.50. Pulseaudio zostało zaktualizowane do stabilnej wersji 13.0. Simple Update Notifier został poprawiony i teraz działa, aby informować Cię o aktualizacjach systemu i możliwości aktualizacji z apletu za pomocą apt-get. Wprowadzono niewielkie ulepszenia w skryptach rozruchowych nośnika Live.

Po zainstalowaniu programu Virtualbox, pojawi się maszyna wirtualna „Vbox test media”, która pozwoli szybko przetestować bootowalne pliki iso bez konieczności tworzenia za każdym razem maszyny wirtualnej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ich wkład w bieżące wydanie. Następne za miesiąc!

Zaktualizowano przeglądarkę Palemoon do 28.7.1

  Pale Moon to przeglądarka internetowa typu open source z naciskiem na możliwości dostosowania; jego motto brzmi „Twoja przeglądarka, po twojemu”. Istnieją oficjalne wersje dla systemów Microsoft Windows i Linux, nieoficjalna kompilacja dla systemu macOS i kompilacje na różne platformy. Pale Moon to fork Firefoksa ze znaczną rozbieżnością.

Aktualizacja Wireshark do 3.0.4

  Wireshark to analizator pakietów sieciowych, czyli próbuje przechwycić pakiety sieciowe i spróbuje wyświetlić dane tego pakietu tak szczegółowo, jak to możliwe. Wireshark jest dostępny za darmo, jest open source i jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie analizatorów pakietów.

Aktualizacja przeglądarek internetowych

  Przeglądarka Seamonkey jest już dostępna w wersji 2.49.5. SeaMonkey to darmowy pakiet internetowy open source. Jest to kontynuacja dawnego pakietu Mozilla Application Suite opartego na tym samym kodzie źródłowym, który sam wyrósł z Netscape Communicator i stworzył bazę Netscape 6 i Netscape 7.

  Przeglądarka Opera jest już dostępna w wersji 63.0.3368.66. Opera to przeglądarka oparta na Chrome, więc korzysta z silnika  Blink. Wyróżnia ją odrębny interfejs użytkownika.

  Przeglądarka Waterfox jest już dostępny w wersji 56.2.13. Waterfox to przeglądarka internetowa typu open source dla systemów x64. Jest szybka, do tego obsługuje starsze rozszerzenia nieobsługiwane już przez Firefoxa, którego jest forkiem.

  Firefox jest już dostępny w wersji 69.0. Mozilla Firefox lub po prostu Firefox to darmowa przeglądarka internetowa typu open source opracowana przez Mozilla Foundation i jej spółkę zależną Mozilla Corporation.

  Pale Moon jest już dostępny w wersji 28.7.0. Pale Moon to przeglądarka internetowa typu open source z naciskiem na możliwości dostosowania do własnych potrzeb i oczekiwań. Jego motto brzmi „Twoja przeglądarka, po twojemu”. Istnieją oficjalne wersje dla Linuksa i wersje na różne platformy. Pale Moon to fork Firefoksa, jednak ze znacznymi różnicami.

PCLinuxOS Xfce Mini 2019.08

  Z przyjemnością ogłaszam że wydanie PCLinuxOS Xfce Mini 2019.8 jest gotowe dla Was, fanów Xfce.

Link do pobrania: http://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/pclinuxos/pclinuxos/live-cd/64bit/

Nazwa: pclinuxos64-xfce-mini-2019.08.1.iso
– wiele drobnych poprawek i naprawianie uruchamiania z kartami graficznymi Radeon ATi
MD5Sum: c337397a4ac826b04a5f3c6b84048fec
Rozmiar ISO: 1033 mb (1 gb)

Linki do torrentów tutaj: https://bit.ly/2TlHOSI

Jądro: 5.2.9
XFCE4: 4.14.0
pulseaudio: 12.99.2
Systemd free

To wydanie zawiera pełny pulpit XFCE4 4.14.0 oraz wszystkie wtyczki i dodatkowe aplikacje XFCE4.

Wydanie zawiera także:

catfish – narzędzie do wyszukiwania plików
claws-mail – klient e-mail
deadbeef – klient muzyczny
firefox – przeglądarka internetowa
gigolo – podłącz do zdalnych systemów
mousepad – edytor tekstu
parole – odtwarzacz multimedialny
ristretto – przeglądarka graficzna
thunar – menedżer plików
xarchiver – manager archiwum
xfburn – klient do nagrywania płyt CD / DVD

Dodatkowe aplikacje znajdują się na nośniku Live i są dostępne w naszym repozytorium oprogramowania.

Podziękowania dla onkelho za paczki z Xfce 4.14.

KDE Frameworks • 5.61.0

  Pakiety KDE Frameworks zostały zaktualizowane do 5.61.0. To wydanie jest częścią serii zaplanowanych comiesięcznych wydań, dzięki którym ulepszenia są dostępne dla programistów w szybki i przewidywalny sposób. Możesz przeczytać o zmianach / poprawkach błędów na:

https://kde.org/announcements/kde-frameworks-5.61.0.php

Spodziewaj się dużej liczby pakietów, ale aktualizacja powinna przebiegać dość szybko, ponieważ są one małe.

PCLinuxOS TDE Mini Retro 2019.07

  Przez pewien czas można ściągnąć i potestować PCLinuxOS TDE (Trinity) Mini Retro:

http://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/pclinuxos/pclinuxos/live-cd/64bit/

nazwa: pclinuxos64-tde-mini-retro-2019.07.iso
rozmiar: 991mb
suma md5: 783a6990311d78ff657f5afa819020d0

ISO zostało wykonane dla zabawy i oferuje fajny retro wygląd PCLinuxOS z 2007 roku uzyskany za pomocą Trinity Desktop Environment.

Nazwa Trinity została wybrana częściowo dlatego, że słowo to oznacza „trzy”, a projekt TDE rozpoczął się jako kontynuacja środowiska KDE 3.

Podziękowania dla reelcat za dostarczenie mini TDE dla tego projektu.

Zrzuty ekranu: https://www.pclinuxos.com/forum/index.php/topic,149764.0.html