Mesa GL 10.5.6 dla PCLinuxOS

gearsSterowniki Mesa GL zostały zaktualizowane do 10.5.6 dla PCLinuxOS. Emil Velikov ogłosił natychmiastową dostępność do pobierania nowej wersji biblioteki graficznej Mesa 3D wykorzystywanej w wielu dystrybucjach GNU / Linux. Ta aktualizacja będzie częścią normalnych aktualizacji dostępnych przez Synaptic Package Manager na PCLinuxOS.

Google Chrome 43.0.2357.81

chrome-logoAktualizacja Google Chrome do 43.0.2357.81 dla PCLinuxOS. Google Chrome 43.0.2357.81 przynosi różne poprawki dla problemów zgłoszonych przez użytkowników od poprzedniej stabilnej wersji oprogramowania, Google Chrome 43.0.2357.65, który został ogłoszony w zeszłym tygodniu, w dniu 19 maja w 2015 roku.

Slimjet zaktualizowany do 4.0.6.0

slimjetPrzegladarka Slimjet jest zbudowana na otwartoźródłowym projekcie Chromium, na którym oparty jest również Google Chrome. Dzieki temu szybkością działania i niezawodnością śmiało może konkurować z Google Chrome. Wiele dodatkowych funkcji i opcji, które zostały dodane w Slimjet czynią go bardziej wydajnym, inteligentnym i konfigurowalnym niż Chrome. Poza tym, Slimjet nie wysyła żadnych statystyk użytkowania z powrotem do serwera Google, jak Google Chrome, co jest coraz większym problemem dla wielu użytkowników Chrome.

Linux Kernel 4.0.4 dostępny dla PCLinuxOS

kernelJądro Linuksa zostało zaktualizowane do wersji 4.0.4 i jest dostępne zarówno dla 64-bitowych jak i 32 bitowych platformach. Jest to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja jądra i zawiera wiele aktualizacji sterowników. Jądra Linuksa nie są częścią normalnych aktualizacjach. Musisz go wybrać z poziomu Menedżer pakietów Synaptic do instalacji. Będzie można je zainstalować obok poprzedniego jądra więc można wybrać kernel podczas startu. To jest dobry pomysł, aby uruchomić nowe jądro kilka dni, aby upewnić się, że działa dobrze ze sprzętem przed usunięciem poprzedniej wersji jądra. Należy pamiętać o tym, że pierwsze uruchomienie nowego jądra będzie wolniejsze niż normalnie, ponieważ musi zbudować nowe sterowniki DKMS. Kolejne starty będą normalne.

Mozilla Firefox 38.0.1w PCLinuxOS

firefox-logoPrzeglądarka internetowa Mozilla Firefox została zaktualizowana do wersji 38.0.1 zarówno dla 64-bitowych platform jak i 32. Pakiet ten będzie częścią normalnych aktualizacjach pod warunkiem, że masz zainstalowanego Firefoksa w systemie. Ta aktualizacja wprowadza szereg usprawnień interfejsu użytkownika, jak i poprawki błędów.

Mate-Emerald

120px-Emerald_Logo.svgW raz z przywróceniem Compiza w repozytorium PCLinuxOS przywrócono również do niego dekorator okien Emerald 0.9.5 .
Świetnie uzupełnia braki niektórych dekoratorów środowisk graficznych np. dzięki niemu można dodać
przezroczystość okien, cienie, a co najważniejsze dzięki menadżerowi Emerald w łatwy sposób można stworzyć calkiem nową dekorację okna korzystając z różnych suwaków, przycisków lub dodając nowe ikony dla poszczególnych elementów.

Emeralda można już przetestować w systemie 64bit instalując:
mate-emerald
mate-emerald-themes
emerald-icon-theme

Emerald działa w Compizie, także należy pierw uruchomić Compiza. Ikonkę Emeralda i Compiza znajdziemy np. w centrum sterowania Mate. Żeby uruchomić daną dekorację Emeralda należy uprzednio ją wybrać oraz w terminalu wpisać:
emerald --replace
Niestety projekt Emerald tak jak Compiz nie są wspierane już dawno przez głównych deweloperów i żyją tylko dzięki społeczności, więc należy wziąść pod uwagę, że Emerald czasami może być niestabilny.

Mate-Compiz

compiz_logoPrzywrócono program Compiz w repozytorium PCLinuxOS, pod nazwą mate-compiz 0.9.12.1 .
Przetestowany w środowisku Mate działa wyśmienicie. Użytkownicy systemu 64 bit mogą już przetestować, natomiast do repozytorium 32 bit prawdopodobnie będzie dodane w następnej kolejności.

Compiz jest menedżerem okien i kompozycji. Oferuje różnorodne efekty graficzne, niektóre z jego funkcji to wirtualne pulpity w formie sześcianu, galaretowate zachowanie okien podczas ich przesuwania, podgląd wszystkich okien programu / z konkretnego pulpitu / wszystkich otwartych.

Więcej w temacie:
http://www.pclinuxos.com/forum/index.php/topic,132299.0.html