Kodi (XBMC Media Center) 14.2

kodiZespół programistów Kodi poinformował dziś o udostępnieniu do pobrania stabilnej wersji Kodi 14.2 (nazwa kodowa Helix). Kodi (dawniej XBMC) to darmowy odtwarzacz multimedialny opracowany na licencji open-source przez Fundację XBMC, organizację non-profit. Kodi 14.2 został spaczkowany, przetestowany i jest już do pobrania w repozytorium oprogramowania PCLinuxOS.

Kernel 3.19.3 w repozytorium PCLinuxOS

kernelKernel 3.19.3 został zaktualizowany dla obu platform 32 i 64-bitowych i jest już w repozytorium PCLinuxOS Software! Jest to trzecie wydanie jądra Linux 3.19 i zawiera poprawki dla FUSE i  NILFS2, usprawnienia obsługi sieci (IPv6, IPv4, netfilter), parę poprawek obsługi dźwięku, a także liczne zaktualizowane sterowniki, zwłaszcza dla kart graficznych Radeon i Intel. Więcej informacji można znaleźć w oficjalnym changelogu.

Skąd pobrać plik iso PClinuxOS

pclinuxosZachęcamy do pobierania obrazów dystrybucji z głównej anglojęzycznej strony, czyli stąd. Dostępne są do wyboru pliki iso ze środowiskami graficznymi KDE oraz MATE. Obrazy iso wyłącznie w wersji 64bit.

Dla polskich użytkowników przygotowaliśmy PCLOSa po polsku:

         Po instalacji możemy zainstalować inne środowisko graficzne instalując je z menadżera pakietów Synaptic a następnie zmienić przy logowaniu. Do wyboru jest około 13 środowisk graficznych które zostały wiemienione tutaj.

     PCLinuxOS jest dystrybucją ciągłą, tzn następne wydania są wynikiem uaktualnień poprzednich. Z procesem instalacji PCLOSa można się zapoznać w tym wątku. Po instalacji należy zaktualizować system korzystając z managera pakietów Synaptic. Poradnik o tym jak utrzymać PCLOSa w dobrym stanie jest dostępny na forum.

Firefox zaktualizowany do 36.0.3

firefox-logoUkazała się trzecia odsłona przeglądarki internetowej Mozilla Firefox dla wersji 36.0. W wersji 36.0.3 naprawionych jest w sumie osiem luk bezpieczeństwa, które zostały ujawnione podczas konkursu Pwn2Own. Zachęcamy wszystkich użytkowników PCLinuxOS do szybkiej aktualizacji FF do wersji 36.0.3.

Linux Kernel 3.19.2 w repozytorium PCLinuxOS

kernelJądro Linux 3.19.2 jest już dostępne w PCLOS dla platform 32 i 64-bitowych . Jest to najnowsza wersja stabilna. Poprawione zostało wsparcie dla architektury x86, oraz dla protokołów IPv4 i IPv6, wprowadzono usprawnienia dla GFS2 , NILFS2 , ecryptfs i systemu plików NFS. Zaktualizowane zostały także sterowniki Intel i915 , Radeon , InfiniBand , itp. Pełną listę zmian można znaleźć tutaj.

Aktualizacja Pale Moon do 25.3.0

palemoon-logoPale Moon to otwartoźródłowa oparta na Firefoxie przeglądarka internetowa. Twórcy Pale Moon skupiają się na wydajności i łatwości użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu kompatybilności z rozszerzeniami  Firefoksa. Ta wersja zawiera poprawki zwiększające wydajność i aktualizacje bezpieczeństwa.

Aktualizacja KDE4

KDE zokdestało w tym tygodniu zaktualizowane. Większość aplikacji zostało zaktualizowanych do 14.12.3. Biblioteki KDE zaktualizowane zostały do 4.14.6. Dzięki tej aktualizacji, w PCLOS dostępne  są najnowsze stabilne wersje pakietów dla KDE 4 wydane przez deweloperów KDE.