Brave browser zaktualizowany do wersji 1.0.1

  Brave to darmowa przeglądarka internetowa na licencji typu open source opracowana przez Brave Software, Inc. na bazie przeglądarki internetowej Chromium. Przeglądarka blokuje reklamy i zawiera moduły blokujące śledzące witryny. Firma zaproponowała przyjęcie modelu biznesowego „Zarabiaj na surfowaniu” w przyszłej wersji przeglądarki.

Calibre zaktualizowany do 4.4.0

  Calibre to wieloplatformowy pakiet oprogramowania do  e-booków wydany na licencji typu open source. Calibre wspiera organizowanie istniejących e-książek w wirtualne biblioteki, wyświetlanie, edycję, tworzenie i konwersję e-książek, a także synchronizowanie e-książek z różnymi e-czytnikami. Edycja książek jest obsługiwana w formatach EPUB i AZW3.

PCLinuxOS 2019.11

  Zespół PCLinuxOS ogłosił wydanie zaktualizowanych nośników instalacyjnych dla PCLinuxOS. Nowe media mają numer wersji 2019.11 i zawierają w pełni zaktualizowany system na 12 listopada 2019 r. Pamiętaj, że nie jest wymagana czysta instalacja każdego miesiąca, ponieważ PCLinuxOS jest dystrybucją ciągłą. Te ISO są dostarczane dla nowych użytkowników, lub świeżych instalacji. Uwaga: jeśli planujesz uruchomić i / lub zainstalować PCLinuxOS 2019.11 w Virtualbox, skorzystaj z Virtualbox 6.0.14, ponieważ obsługuje on jądra 5.3.x.

Link do plików iso:

http://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/pclinuxos/pclinuxos/live-cd/64bit/

Linki do torrentów:

https://bit.ly/2TlHOSI

Wersje KDE zarówno pełne, jak i minimalistyczne Darkstar zawierają jądro 5.3.10 oraz w pełni zaktualizowany pulpit KDE Plasma. Plasma Desktop 5.17.3, Plasma Applications 19.08.3 oraz Plasma Frameworks 5.64.0.

Mate ISO zostało odświeżone za pomocą jądra 5.3.10, a aplikacje i biblioteki zostały zaktualizowane do ich najnowszych stabilnych wersji.

Xfce ISO zaktualizowano do jądra 5.3.10, w tym Thunar zaktualizowano do 1.8.10, xfce4-whiskermenu-plugin do 2.3.4, xfce4-screenhooter 1.9.7 i xfburn-0.6.1 oraz w pełni zaktualizowano z repozytorium oprogramowania.

Wszystkie ISO otrzymały aktualizację motywu grub, bootsplash i pulpitu. Bluetooth po aktualizacjach powinien działać sprawniej, sterownik Nvidia został zaktualizowany do 430.6 a Myliveusb został gruntownie przebudowany i dodany do ISO. Obsługiwane jest uruchamianie z Bios i UEFI.

Do zobaczenia w przyszłym miesiącu!

Digikam 6.4.0

  Digikam został zaktualizowany do 6.4.0. DigiKam to zaawansowana aplikacja do zarządzania cyfrowymi zdjęciami, która sprawia, że ​​importowanie i organizowanie zdjęć cyfrowych staje się „szybkie”. Zdjęcia są uporządkowane w albumy, które można sortować chronologicznie, według układu folderów lub według niestandardowych opcji.

Smplayer 19.10.0

  Smplayer zaktualizowany do 19.10.0. SMPlayer to wieloplatformowy graficzny interfejs dla MPlayera i forków Mplayera wykorzystujący widżety GUI oferowane przez Qt. SMPlayer to darmowe oprogramowanie typu open source, zgodnie z warunkami GNU General Public License w wersji 2 lub nowszej. SMplayer posiada wersje w ponad 30 językach.

Gimp do 2.10.14

  Zaktualizowano edytor grafiki Gimp do 2.10.14. GIMP to darmowy edytor grafiki rastrowej o otwartym kodzie źródłowym, służący do retuszowania i edycji obrazów, rysowania w dowolnym formacie, konwersji różnych formatów obrazów i bardziej specjalistycznych zadań. GIMP jest wydany na licencji GPLv3 + i jest dostępny dla systemu Linux.