Basilisk 2020.08.05

  Przeglądarka Basilisk jest już dostępna w PCLOS w wersji 2020.08.05. Basilisk to bezpłatna przeglądarka internetowa oparta na XUL o otwartym kodzie źródłowym, wyposażona w dobrze znany interfejs i obsługę w stylu Firefoxa. Przeglądarka Basilisk korzysta z silnika Goanna (fork Gecko) i opiera się na platformie Unified XUL (UXP), która z kolei jest forkiem bazy kodu Mozilli bez Servo i Rusta.

Librewolf 79.0

  Przeglądarka Librewolf została zaktualizowana do wersji 79.0. LibreWolf został zaprojektowany tak, aby maksymalnie zminimalizować gromadzenie danych i telemetrię. Osiąga się to dzięki setkom ustawień i poprawek dotyczących prywatności / bezpieczeństwa / wydajności. Zintegrowane dodatki, które nie są lubiane przez wielu, w tym aktualizator, narzędzie do zgłaszania awarii i kieszeń, również zostały usunięte. LibreWolf NIE jest powiązany z Mozillą ani jej produktami.

Thunderbird 78.1.1

  Thunderbird jest już dostępny w repozytorium oprogramowania PCLOS przez managera pakietów Synaptic w wersji 78.1.1. Mozilla Thunderbird to darmowy i wieloplatformowy klient poczty e-mail, klient wiadomości, RSS i klient czatu opracowany przez Mozilla Foundation. Strategia projektu została wzorowana na strategii przeglądarki Mozilla Firefox.

Vivaldi 3.2.1967.41

  Pakiety przeglądarki Vivaldi zostały zaktualizowane do wersji 3.2.1967.41. Vivaldi to nowa przeglądarka internetowa oparta na silniku Chromium, stworzona przez założyciela Opery. Jest skierowany głównie do zaawansowanych użytkowników, ale może jej używać każdy.