Aktualizacja Google Chrome i Slimjet

chrome1  Google Chrome zaktualizowany został do wersji 52.0.2743.8. Google Chrome to darmowa przeglądarka internetowa stworzona przez Google. Przeglądarka do wersji 27 korzystała z silnika Webkit, a od wydania 28 używa silnika Blink, który jest forkiem Webkita.

slimjet Przeglądarka Slimjet została zaktualizowana do wersji 11.0.2.0. Slimjet jest alternatywą przeglądarką internetową zbudowaną na tej samej platformie, co Google Chrome, ale z dużo większymi możliwościami konfiguracji i dostosowania do własnych wymagań. Więcej informacji na temat tej przeglądarki znajduje się tutaj.

KDE Plasma 5.7.2

kde Pakiety KDE Plasma zostały zaktualizowane do 5.7.2 i wysłane do repozytoriów oprogramowania PCLinuxOS. Jest to drugie wydanie serii 5.7, w którym naprawiono kilka błedów zgłoszonych jeszcze po wydaniu 5.7.0. Pełna lista zmian znajduje się tutaj.

Opera 38.0.2220.41

opera Opera jest szybką, bardzo bezpieczną i łatwą w użyciu przeglądarką internetową na PC. Tworzona w Europie a używana przez miliony na całym świecie. Teraz Opera ma wbudowanego ad-blocka – narzędzie do blokowania reklam.

cryfs and cryfs-gui wPCLinuxOS

 2373925 CryFS szyfruje pliki, dzięki czemu można bezpiecznie przechowywać je w dowolnym miejscu. Działa dobrze w chmurze, z usługami takimi jak Dropbox, iCloud, onedrive i wieloma innymi. Pakiety te pojawią się wkrótce w PCLiunuxOS Software Repository.

Slimjet 10.0.7.0

slimjet Slimjet jest zbudowany na bazie otwartego silnika Chromium, na którym opiera się również Google Chrome. Dzięki temu jest równie szybki i niezawodny jak przeglądarka od Google. Jednak wiele dodatkowych funkcji i opcji, które zostały dodane w Slimjet czynią go bardziej wydajnym, inteligentnym i konfigurowalnym niż Chrome.