Kodi 16 w PCLinuxOS

kodi Kodi (dawniej znany jako XBMC) jest świetnym darmowym open source, odtwarzaczem multimedialnym, który w łatwy sposób może zostać domowym centrum multimediów.

Kodi bardzo dobrze sprawdza się jako standardowy odtwarzacz multimedialny dla komputera, jednak został zaprojektowany jako idealny towarzysz dla HTPC i wygodnej kanapy. Wspiera prawie nieskończoną gamę pilotów, a w połączeniu z pięknym interfejsem i niezwykłymi skórkami, Kodi jest idealnym rozwiązaniem dla kina domowego.

Przeglądarka Slimjet 8.0.1.0

slimjet Slimjet jest przeglądarką internetową zbudowaną na bazie otwartego projektu Chromium, na których opiera się również Google Chrome. Dzięki silnikowi Chromium oferuje taką samą szybkość i niezawodność jak Google Chrome. Jednak wiele dodatkowych funkcji i opcji, które zostały dodane w Slimjet czynią go bardziej wydajnym i konfigurowalnym niż Chrome. Poza tym, w przeciwieństwie do Google Chrome, Slimjet nie wysyła żadnych statystyk użytkowania do serwerów Googla.

Kernel 4.4.3 LTS w PCLOS64

kernel Jest to trzecie wydanie jądra Linux z serii 4.4 LTS. Zawiera liczne zmiany, sporo narzędzi i ulepszeń, dotyczących m. in. obsługi dźwięku. W liczbach, jądro Linux 4.4.3 to 140 plików zmienionych, z 1307 wstawkami i 585 skreśleniami. Kernel 4.4.3 LTS jest już dostępny w repozytorium PCLinuxOS 64bit.

PCLinuxOS w 85 językach!

addlocale Użyj funkcji Locale Management (Kierownik Lokalizacji), żeby używać PCLinuxOS w jednym z 85 języków!

Czy wiesz, że można przekonwertować instalację PCLinuxOS do jednego z 85 różnych języków paroma prostymi kliknięciami? Locale Management (Kierownik Lokalizacji, paczka addlocale) może zrobić to dla ciebie na PCLinuxOS w kilkanaście sekund!

Kernel 4.4.2 LTS w PCLinuxOS 64bit

kernel Kernel 4.4.2 LTS jest już dostępny dla PCLinuxOS 64. Jest to najnowsza wersja LTS jądra dla systemu Linux. To zaktualizowane jądro przynosi wiele usprawnień i nowych sterowników. Pakiet ten dostępny jest do instalacji za pomocą menedżera pakietów Synaptic. Nowe jądro należy dokładnie przetestować, by upewnić się, że jest kompatybilne z naszym sprzętem. Dopiero gdy mamy pewność, że działa poprawnie, można usunąć starsze jądro.

Przeglądarka Firefox 44.0.2

firefox-logo Przeglądarka Mozilla Firefox została niedawno zaktualizowana do wersji 44.0.2 dla obu platform 32- i 64-bitowych. Ta aktualizacja przynosi kilka małych poprawek i aktualizacji bezpieczeństwa. Pakiet ten będzie częścią aktualizacji przez Synaptic , jeśli masz zainstalowanego Firefoxa.

Koniec wsparcia Chrome dla 32 bitów

chrome-logo

 Od niedawna użytkownikom Google Chrome na 32 bitowych systemach Linux pokazuje się komunikat o końcu wsparcia dla ich systemów zaraz po uruchomieniu przeglądarki. Z tego względu użytkownicy przeglądarki Google Chrome na 32-bitowych wersjach Linuksa powinni już teraz rozpocząć przesiadkę na inną przeglądarkę. Przeglądarka Google Chrome na tych systemach nadal będzie działała, jednakże nie będą pojawiać się uaktualnienia i poprawki bezpieczeństwa. Swoją decyzję Google tłumaczy ograniczonymi możliwościami małego zespołu linuksowego Google Chrome, oraz malejącą liczbą użytkowników 32-bitowej wersji przeglądarki.