VLC 2.2.1

vlcAktualizajca odtwarzacza  VLC do wersji 2.2.1 jest już dostępna w repozytorium oprogramowania PCLinuxOS i będzie częścią normalnych codziennych aktualizacji warunkiem, że masz zainstalowany pakiet VLC. Wersja 2.2.1 przynosi wiele usprawnień i poprawek błędów. Jeśli oglądasz filmy na komputerze, to VLC jest programem dla ciebie!

Slimjet 3.1.4.0

slimjetPrzeglądarka Slimjet została zaktualizowana do 3.1.4.0 i jest już dostępna w repozytorium PCLinuxOS. Aktualizacja naprawia błąd synchronizacji audio / video i mały błąd w YouTube Downloader.

Google Chrome

chrome-logoGoogle Chrome został zaktualizowany do 42.0.2311.90 i jest już w repozytorium PCLinuxOS. Jeśli masz zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome, będzie to zwykła aktualizacja przez managera pakietów Synaptic. Ta aktualizacja zawiera 45 poprawek bezpieczeństwa, zgłoszonych przez zewnętrznych badaczy. Poprawki zostały wprowadzone do samej aplikacji, do obsługi rozszerzeń i do API Web Platform.

Thunderbird 31.6.0.

thunderbirdKlient e-mail Thunderbird został zaktualizowany do 31.6.0 dla PCLinuxOS. Mozilla Thunderbird 31.6.0 naprawia kilka błędów, które zostały zgłoszone przez użytkowników od poprzedniej stabilnej wersji 31.5.0, co oznacza, że wszyscy użytkownicy są zachęcani do aktualizacji do nowej wersji.

Firefox zaktualizowany do 37.0

firefox-logoPrzeglądarka Firefox została zaktualizowana do wersji 37.0 dla platform 32 i 64 bitowych i jest już do pobrania z repozytorium oprogramowania PCLinuxOS!

Zmiany nie są łatwo zauważalne:

  • Domyślnie włączone jest Media Source Extension.
  • Wyszukiwarka Bing Search używa już domyślnie HTTPS.
  • Wyłączono TLS fallback.
  • Dzięki OneCRL można wysyłać odpowiednią listę zablokowanych certyfikatów do przeglądarki, podobnie jak w przypadku czarnej listy rozszerzeń i wtyczek. Wszystko to bez konieczności wydawania nowej wersji i bez odpytywania dodatkowych serwerów za każdym razem, bo sprawdzanie następuje lokalnie.
  • Wzmocnienie ochrony przed fałszywymi witrynami i dodane wsparcie dla dokładniejszego sprawdzania certyfikatów.
  • Przeglądarka obsługuje teraz szyfrowanie nieautoryzowane korzystające z HTTP/2.